5 NAJBARDZIEJ ZACHWYCAJĄCYCH MIEJSC W KRAKOWIE - GASTRONOMIA

*post przeniesiony z bloga: https://szyszka-pisze-blog.blogspot.com/*

W Krakowie byłam już kilkukrotnie. Miałam okazję zwiedzać go ciepłym latem, a także mroźną i mokrą zimą, na wycieczkach szkolnych i harcerskich, podczas romantycznego wyjazdu z okazji rocznicy oraz za wczesnego dnia i późnej nocy. Zakochałam się w tym mieście i jak na razie jest moim ulubionym w Polsce. Przypadkowo odkryłam tam kilka zachwycających miejsc. Niektóre z nich znam tylko z opowieści lub Internetu, ponieważ zawsze brakło czasu lub szczęścia, aby je zwiedzić. Przy nich nie pojawi się moja ocena, ale możecie traktować je jako te z listy moich marzeń.

Poniżej znajdziecie kilka krakowskich lokali gastronomicznych, ale to nie koniec! W przyszłości przygotuję również post o najlepszych krakowskich miejscach kultury oraz ciekawych atrakcjach turystycznych.

GASTRONOMIA:

1. Beef Burger Bar

Burgerki to od jakiegoś roku moje ulubione danie. Jak na razie najlepsze jadłam w tym miejscu. Oprócz ich przedobrego smaku należy pochwalić również opakowanie w jakim są podawane, a jest to tekturowe opakowanie i folia, dzięki czemu nie tak łatwo jest pobrudzić. Lokal natomiast jest mały, ale bardzo przytulny. Na ścianie można przypiąć karteczki z pozdrowieniami, a produkty do robienia jedzenia są bardzo ładnie ułożone za ladą - widzisz co dostaniesz i nabierasz na to jeszcze większego smaku. Polecam też ich frytki!
Miejsce: Warszauera 1, 31-056 Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/krakowbeef/
Ocena: 

2. Mr. Pancake

Jadłam tam jakieś dwa lata temu. Miejsce bardzo urocze, choć od zewnątrz, w zimie przypomina opuszczony budynek. Na Internecie można poczytać, że za lokalem znajduje się ogródek, jak widać po zdjęciach z uroczymi stolikami. Jeśli kochasz słodycze to to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie. Porcja jaką tam dostaniesz spowoduje, może spowodować, że pierwszy raz powiesz: "Nie dam rady zjeść już więcej".  Zdecydowanie warto wydać 15-30 zł za naleśniki.
Miejsce: Dolnych Młynów 10/1b, 31-124 Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/mrpancakekrakow/
Strona: http://mrpancake.pl/
Ocena: 

3. Vegab

Gdy byłam jeszcze wegetarianką bardzo chciałam odwiedzić to miejsce. Trafiłam tam dopiero dwa miesiące po zakończeniu tej "diety". Z moim przyjacielem kupiliśmy po vegabie i oboje zjedliśmy tylko połowę. I tu nie chodzi o smak, bo było to bardzo dobre, ale tak zapychające, że nie mogliśmy zmieścić już więcej. Hot-dogi z marynowaną marchewką też były dość dobre.  Nie sądziłam, że można stworzyć coś tak dobrego bez ani jednego składnika pochodzenia zwierzęcego. Gorąco polecam to miejsce, nie tylko weganom. Ceny dość przyzwoite jak na centrum Krakowa.

Miejsce: Starowiślna 6, 31-038 Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/vegabofficial/
Ocena: 

4. Królicze Oczy

Ceny jak na centrum Kazimierza wygórowane, ale warto trochę zaszaleć, szczególnie za najlepszy cydr jaki piłam w życiu. Klimat lokalu jest niezwykły - starocie, trochę wintydż, stare zdjęcia dzieci z czerwonymi oczami, książki, piękne meble, troszkę jak u babci. Jednak muszę się zgodzić, że obsługa lokalu niezbyt dobrze wychowana i taktowna. Pan Barman wolał flirtować z kobietami niż mnie obsłużyć. Rozumiem, że jestem malutka, ale jak stoję z portfelem obok baru to chyba jednak nie bez powodu.
Miejsce: Estery 14, 31-056 Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/krolicze.oczy/
Ocena: 

5. Dziórawy Kocioł

Jako wielka fanka Harry'ego Pottera nie mogłam ominąć tego miejsca. Niestety, ale znam go tylko z opowieści, ponieważ nie było sposobności, aby je odwiedzić. Więc to pierwsze miejsce jakie trafia na moją listę planów.
Miejsce: Grodzka 50/1, 31-044 Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/dziorawykociol/

Już niebawem kolejne części z tej serii. Macie do polecenia jeszcze jakieś ciekawe lokale gastronomiczne w Krakowie?
Buziaczki,
Szyszka!

Komentarze